"Enter"a basıp içeriğe geçin

HAYIRLI OLSUN TÜRKİYE SARI KART BEŞİKTAŞ

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri tamamlandı.

Seçmen; kötü ekonomi, 500 tl kıyma, 50 lira elma, 10 lira ekmek, emekli maaşları, emeklilik adaletsizlikleri, işçi ücretleri, memur atamaları, doktor randevusu, SGK kurumunun alacakları için vatandaşın şahsi hesabına kadar haciz koyması gibi binlerce sıkıntının cezasını kesti. İktidara ciddi bir mesaj verdi.

Vatandaşın; kimse vazgeçilmez değildir mesajı verdiği seçimlere, Cumhuriyet Halk Partisi damgasını vurdu. Seçmen, ana muhalefet partisine verdiği görevle: “EĞER ÜLKE ÇAPINDA BELEDİYE HİZMETLERİNİ İYİ BİR ŞEKİLDE YERİNE GETİRİRSEN 2028’de GÖRÜŞÜRÜZ” dedi.

Ülke çapında il ve ilçeler bazında kendi kalelerini koruyan muhalefetin kalelerini de fetheden Cumhuriyet Halk Partisi’ni tebrik ediyorum.

GELELİM BEŞİKTAŞ’a…

Ülke çapında yaşanan bu rüzgardan Beşiktaş’ta nasibini aldı. Beşiktaşın iktidar partisi CHP ve muhalefet partilerinin oyları düştü. Önceki dönem katılım oranlarına nazaran Beşiktaş’ta daha düşük bir katılım gerçekleşti. Tepki için sandığa gitmeyen önemli bir kitle vardı. Yaklaşık 30bin kişi oy kullanmadı.

Seçim öncesi en az 10-15bin bandında oy alacağını ön gördüğüm hatta bütüncül bir kampanya yürütebilirse kırılım gerçekleştirebileceğini saha konuşmalarımda söylediğim Nasuh Mahruki 13.967 oy aldı.

Beşiktaş’ta bağımsız bir siyaset modelini kampanya ile ilk defa uygulayan bir aday olarak gururla söylemek isterim ki attığımız tohumlar yeşermeye başlamıştır. Diğer bağımsız aday Kerem Keremoğlu da 2378 oy almıştır.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın REKOR OY ALACAĞIZ söylemleri gerçekleşmemiştir. Televizyonlarda rekor oy almazsam başarısızlıktır diyen Akpolat 2019’da 80bin oy aldığı Beşiktaş’ta bu seçimde 66bin oy almıştır. Tüm Türkiye’de CHP oyları yükselmesine rağmen Beşiktaş’ta oyları düşmüştür. Beşiktaş halkı sarı kart göstermiştir.

Daha önceki sıkıntıların devam etmesi, kamusal alanların işgaline devam edilmesi, bütüncül bir birlikte yönetim anlayışı uygulanmaması, projelerin sınırlı bir çevrede yürütülmesine devam edilmesi halinde daha vahim tablolarla karşılaşmak mümkündür.

OYLARI DÜŞEN, gerek CHP gerek Ak Parti gerekse diğer partiler tarafında Beşiktaş halkı da KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR mesajını siyasi partilere iletmiştir.

Beşiktaş’a sevdam ve hassasiyetimin her türlü makam ve siyasi partinin üstünde olduğu malumdur. Tüm eleştiri ve görüşlerim iyi niyetlidir. Halkımızın daha iyi şartlarda yaşaması içindir.

2028’e kadar gündemde seçim yoktur. Fikrimi soran herkese kapım açıktır. Ancak Beşiktaş’ta kaldırılan Atatürk Anıtı, kesilen ağaçlar, işgal altındaki caddeler ve yıllardır bekleyen kronik sorunların da takipçisi olmaya devam edeceğim.

Bu vesileyle seçimlerle birlikte göreve gelenlere başarılar diler, ülkemize ve Beşiktaş’a hayırlı olmasını temenni ederim.

SERDAR ASLAN
Kentbilimci/ Akıllı Şehirler ve Sürdürülebilir Şehirler Uzmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir