"Enter"a basıp içeriğe geçin

NEDEN ADAYIM..?

NEDEN ADAYIM..?

Uzun zamandır Beşiktaş Kenti ve içinde barındırdığı faktörler üzerine çalışmalar yapıyoruz. İyi yaşam prensibince örnek bir yaşam modeli oluşturmak ana hedefimiz.

Kent tüm faktörleriyle iyi olursa, sorunlar minimuma iner. Adalet aramazsınız çünkü vardır. Ekonomi konuşmazsınız çünkü işler iyidir. İç güvenlik derdiniz de olmaz çünkü her şey kontrol altındadır. (Trafik kazası olarak tasvir ettiğimiz durumlar hariç.) Eğitim, Ar-Ge, Kültür-Sanat, İlim-Bilim gibi bir çok pozitif işle ilgilenir ve kenti büyütürsünüz.

Sizi izleyen diğer kentlere de örnek teşkil edersiniz. Böylece mikrodan makroya doğru bir yansıma devam eder.

Hedef konum yaşadığımız kent olunca, ilk iş olarak kapınızın önünden süpürmeye başlıyorsunuz doğal olarak. Çünkü sorunlar kapınızın önünden başlıyor. Biz Beşiktaş’ı, onlar yaşadıkları kentleri güzelleştirir ise, aynı vizyona sahip komşu kentler de kendilerini güzelleştirmeye başlar.

Ancak bunun olgunlaşabilmesi ve olabilmesi için belli bir disiplin ve kontrol mekanizması olması gerekir. Bunun da en kolayı örgüt yapısı güçlü, eğitim seviyesi yüksek, İDEALİST parti yönetimlerinin olmasıdır.

Kentimizde ve bölgemizde iletişim kurduğumuz partilerin yerele dair hiç bir politika ya da projelerinin olmadığını fark ettik. Beşiktaş’ın sorunlarında sınıfta kalan parti temsilcilerinin olduğunu görmek ya da sorunlar yaşanırken onları ortalarda görememek, bizi partilerden uzaklaştırmıştır.

Halbuki bütün sorunlar yerelden başlamıyor mu?

İktidar ve muhalefet liderlerinin konuşmalarının kritiklerini ya da siyasal ilçe örgütlerinde ve sosyal medyada yapmak en kolayıdır. Bizim Beşiktaş’ta pek kahvehane kalmadı ama, sıradan herhangi birine girsek; aynı kritiği, hatta ve hatta daha da iyisini yapacak yüzlerce kişiyle karşılaşmanız mümkündür.

İşte bu demode siyaset, GENÇLERİN partide faaliyet göstermesinin de önüne geçmektedir.

Peki o zaman parti temsilcileri ve teşkilatları niçin var?

Yerelde proje üretmedikleri için genele dair de umut vermezler, veremezler. Mevcut siyasi düzen ve oyuncuları değişmez.

İşte bu sebeplerle Ben; Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin, kurucu değerlere bağlı bir ferdi olarak, Halk ve Kent yararına RANTA KARŞI bir çok çalışmam varken, neden parti içerisinde değil de bağımsız olarak mücadele ediyorum. Çünkü kendim gibi idealist bir yönetim göremiyorum.

İktidar ve muhalefet siyasetçileri, parti temsilcileri, destekçileri NEDEN hep müteahhit ve türevleri olmak zorunda ?

Hal böyleyken iktidar muhalefet ayrımı da kalmıyor ELLER RANTTA birleşiliyor.

Sadece siyasi ihanet değil; KENTE ve yaşayan HALKA da ihanet ediliyor. Siyaseti idealistler yapmalıdır. Projelerle halka hizmet etmelidirler, RANTA ve RANTÇILARA değil.

Ben bir bağımsızım fikirlerim açık, duruşum net. Halk katılımının temsili demokrasinin çok çok üzerinde olduğu bir yönetim anlayışını getirmek için tüm imkanlarımla; zamanımdan, kendimden ve ailemden feragat ederek mücadele ediyorum. Böyle bir mücadele içindeyken de beklentilerimin normalin üstünde olması çok doğaldır.

Yukarıda yazdıklarımın tamamını söylemlerimde, açıklamalarımda ve eylemlerimde ortaya koydum; RANT yerine HALK, DÜZEN yerine DEVLET dedim, ATATÜRK İLKELERİ-BÜTÜNLEYİCİ İLKELER ve KURUCU DEĞERLERE BAĞLI oldum.

Ben bir İDEALİSTİM…

İşte Ben bunun için;

Önce Kent ve Birlikte Yönetim anlayışıyla Beşiktaş’ın aydınlık yarınları için HALKIMIZLA BİRLİKTE ADAYIM.

SADECE BELİRLİ GÜN VE HAFTALARDA ORTALIKTA GEZMEK İÇİN DEĞİL;

HALKI İÇİN GECE-GÜNDÜZ, YAZ-KIŞ demeden HİZMET etmek için ADAYIM…

ÖNCE KENT felsefemizle BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ!

Birlikte elele 👋👋👋👋👋

Herkese Sevgiler Saygılar…

SERDAR ASLAN

Beşiktaş Kent Derneği Başkanı

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

2 Yorum

  1. Mehmet Uluğ 29 Ocak 2019

    Sevgili Serdar Aslan, çalışmalarınızı gönülden destekliyor başarılar diliyorum.

  2. admin 3 Şubat 2019

    Teşekkürler, birlikte elele…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir