"Enter"a basıp içeriğe geçin

BEŞİKTAŞ’ı BEŞİKTAŞLILAR YÖNETEBİLECEK Mİ?

Beşiktaş Beşiktaşlılarındır, Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar Yönetecek! Bu sloganı yerel aidiyet duygusu ile ilk defa dile getirip sosyal medyada yazdığımda, pek anlaşılmamıştı.

Ancak zaman içerisinde; kentin tüm paydaş kurumları ve Belediye yönetimindeki Beşiktaşlı olmayan, Beşiktaş’ta yaşamayan, Beşiktaş’ın örf ve adetini bilmeyen, kendi burada gönlü başka yerde olanların çalışmalarından örnekler verdiğimde çok iyi anlaşılmış, komşularımızdan da büyük destek görmüştüm. Hatta bu anlayışın ana fikrinde Beşiktaş Manifestosu yayınlamıştım.

2019’da yani bundan 5 yıl önce yine bu zamanlarda dışarıdan ithal edilen Belediye Başkan Adayları ve Meclis Üyeleri gündeme düştüğünde: Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar Yönetecek sloganı protesto gösterilerinin güzide sözleri olmuştu.

Bildiğiniz üzere geliştirdiğimiz Beşiktaş Birlikte Yönetim Modeli’ni uygulamak üzere belediye başkanlığına bağımsız aday olmuştum. Hedefimiz partisiz ve Beşiktaşlıların yönettiği bir Beşiktaş idi. Ama gerek siyasi partiler kanunun getirdiği zorluklar, gerekse o dönemki yoğun partizan anlayış bunun gerçekleşmesine olanak tanımadı. İtiraf etmeliyim ki halkımız da bunu İSTEMEDİ!

Aradan geçen yıllar sonra bu dönem Beşiktaş JK Başkanlığı’na seçilen ve uzun yıllar Kulübümüze hizmeti olan Hasan Arat’ın Başkan olduğundaki ilk sözleri: Beşiktaş Beşiktaşlılarındır, Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar Yönetecek! oldu. Tabii bu durum beni, bizleri, tüm Beşiktaş’ı çok sevindirdi ve umutlandırdı. Kıymetli Başkanımızın ağzına yüreğine sağlık!

Şimdi yine yerel seçim arifesindeyiz. Malumunuz ben hiç bir yere aday, adayı vs. olmadım. Teklifler de geldi kabul etmedim. Yazıp çizmediğimi, bir tarafa destek vermediğimi görenler bir taraf da olmadığımı biliyorlar. Tek tarafım vardır o da BEŞİKTAŞ’tır. Herkese eşit yakınlıkta, kentimizin tüm paydaşlarının-komşularımızın-kadınların-çocukların-sokak canlarının ve yeşilin yanında olduğum bilinir. Bu bana yeter.

Dedik ya şimdi seçim zamanı. 31 Mart’ta seçimler var ve 1 Nisan sabahı yeni başkan ile 5 yıl daha diyeceğiz.

Bugün Beşiktaş belediye başkan adaylarına bakıyorum hepsi Beşiktaşlı. Ve adaylar Beşiktaşlı olduklarını öne koyarak politika yapıyorlar. Eğer adaylar bu söylemleri dile getiriyorlarsa biz bir şeyleri başarmışız demektir. Ancak adayların yalnızca Beşiktaşlı olduklarını söylemeleri yeterli değildir!

Eylemleriyle de uygulamaları gerekir. Çünkü Beşiktaşlı olmak bunu gerektirir…

Mevcut belediye başkanı CHP adayı Rıza Akpolat, bağımsız aday Nasuh Mahruki ve MHP adayı Serkan Toper hepsi Beşiktaşlı.

Başkan adayları Beşiktaşlı çok şükür !

Peki belediye başkan adaylarının ekiplerinde kimler var?

Bunlar Beşiktaşlı mı?

Partilerin Belediye Meclis Üyesi adayları Beşiktaşlı mı ? YOKSA İTHAL Mİ?

Bunlara bakacağız! Bu arada başkan adaylarının Beşiktaş için somut projelerini anlattıkları dökümanlarını halen göremedik. Bunlara da bakacağız…

Beşiktaş Beşiktaşlıların olsun, Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar yönetsin! Tek temennimiz budur.

Tüm adaylara başarılar, kentimize hayırlı olsun…

SERDAR ASLAN
Kentbilimci / Akıllı Şehirler ve Sürdürülebilir Şehirler Uzmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir